robot-vysavac.sk

Rotačná turbokefa Zelmer – čierna

Neodolateľný výrobok Rotačná turbokefa Zelmer - čierna originál od značky Zelmer jednoducho môžete zaobstarať aktuálne na našej webovej stránke za mimoriadne nízku cenu! Práve teraz za bezkonkurenčnú cenu 30,66 EUR.
Rotačná turbokefa Zelmer -
Overiť dostupnosť »
Značka: Zelmer
30,66 EUR

Popis produktu

Originálna rotačna turbokefa Zelmer je ideálna pre chovateľov štvornohých miláčikov – z vášho koberca výborne vyčeše zamotané vlasy či chlpy. Rotačný pohyb rozhýbe vlasy koberca a umožní tak vysať nečistoty, ktoré sú zašliapané do hĺbky.
Hubica je vybavená štyrmi distančnými kolieskami a stieracou lištou. Po vybratí krytky v spodnej časti hubice sa dostanete k vzduchovej turbíne, ktorá vďaka prevodu otáča kefu. Môžete ju tak ľahko vyčistiť.
Na hornej strane strane je umiestnená krytka, ktorou regulujete množstvo vzduchu prúdiaceho turbínkou a tým meníte rýchlosť otáčania kefy. Samotná rotačná kefa je v hubici umiestnená pohyblivo a samostatne sa nastavuje v rozmedzí cca 10 mm výškovo podľa druhu vysávaného koberca.
NA ČO SI DAŤ PRI VYSÁVANÍ TURBOKEFOU POZOR?

Nepoužívajte na koberce s vysokým vlasom (nad 15 mm) – mohla by sa do kefy zamotať 
S hubicou nezostávajte dlho na jednom mieste – mohli by ste tým poškodiť koberec
Nevysávajte kamene alebo iné tvrdé predmety – môže dôjsť k poškodeniu hubice alebo k „vystreleniu“ kamienku mimo hubicu
Neprechádzajte kefkou po elektrických kábloch a po použití vysávač okamžite vypnite
Tieto typy rotačných hubíc sa uvádzajú do chodu prietokom vysávaného vzduchu cez turbínku v hubici. Čím vyšší výkon, tým vyššie otáčky turbokefy a naopak. Pokiaľ vlastníte vysávač s nízkym výkonom, môže sa stať, že pri položení rotujúcej kefy na koberec dojde k jeho zastaveniu

Nezabudnite, že pre dokonalú funkciu rotačnej kefy ju musíte pravidelne čistiť od namotaných vlasov, nití či chlpov. Namotané nečistoty znižujú otáčky a môžu pohyb rotačnej kefy úplne zastaviť.

Prečítajte si: Ako vyčistiť rotačnú hubicu od vysávača

AKO ZISTIŤ, ČI HUBICA JE VHODNÁ NA MÔJ VYSÁVAČ?
Záleží na tom, ako a s akým priemerom je hubica pripojená k tyči vysávača. Podľa viacerých výrobcov existuje viac druhov pripojenia hubice k tyči. Od špeciálnych priemerov trubiek s mechanickým zámkom, až po klasické trubky s kruhovým prierezom rôzneho priemeru spojené do seba kónicky.  Presný popis nájdete v našom článku Ako vybrať správnu tyč k vysávači

Prečítajte si:  Ako vybrať správnu tyči a hubicu k vysávači

Pokiaľ ste si není istý svojim výberom, kontaktujte nás, radi Vám poradíme.