robot-vysavac.sk

Veľká turbo kefa pre vysávače s priemerom 32 a 35 mm

Veľmi obľúbený tovar Veľká turbo kefa pre vysávače s priemerom 32 a 35 mm od nášho známeho výrobcu Jolly je možné ľahko získať teraz v ponuke naozaj výhodne. Produkt je v súčasnosti v predaji za 19,98 EUR.
EAN: 8595102340502
Veľká turbo kefa pre vysávače s priemerom
Overiť dostupnosť »
Značka: Jolly
19,98 EUR

Popis produktu

Hubica s rotačnou kefou je ideálnym pomocníkom pri vysávaní kobercov.Rotačná kefa nečistoty z koberca nielen vyčesáva, ale zároveň aj otvára osnovu. Rozkmitaním postupne uvolní a vysaje nečistoty zašliapané hlboko v koberci. Hubica je zo spodnej strany vybavená distatnými kolieskami pre ľahší pojazd po koberci a udržianie správnej výšky hubice od povrchu. Samotná rotačná kefa je plávajúca a je schopná pohybu hore aj dole. 
Hubicu je možné pri čistení otvoriť zo spoda dvierkami a získať tým prístup k pohonnej turbíne. Samotná kefa nie je vyberateľná a pri jej čistení potrebujete ostré úzke nôžky a pinzetu. Nôžkami nastihnite pozdĺžne namotané vlasy a nite, prstami ich vymotajte, prípadne použite pinzetu na dočistenie v menej prístupných miestach. 
Pripojovací priemer hubice je 35 mm (ETA, Kärcher) a v balení je pribalená redukcia 32 mm (Electrolux, Sencor, Rowenta), hubicu tak môžete použiť k väčšine vysávačov s klasickým kruhovým priemerom trubiek 32 mm aj 35 mm.

Na čo je vhodná rotačná hubica?

Vhodná na dôkladné a hĺbkové prečistenie kobercov  
Hubica je ideálna pre chovateľov štvornohých miláčikov – z vášho koberca výborne vyčeše zamotané vlasy a chlpy.
Rotačný pohyb roztvára vlasy koberca až k jeho osnove a umožní tak vysať aj hlboko zašliapané nečistoty
Kefa vyčesáva žmolky vytvorené častým chodením po nízkom koberci 
Oživuje vzhľad koberca 
Kefovaním sa z vlasov koberca vyčesávajú prilepené nečistoty, vrátane roztočov, ktoré spôsobujú alergie

Na čo si dať pri vysávaní turbokefou pozor?

Nepoužívajte ju na koberce s vysokým vlasom (nad 15 mm) – mohli by sa zamotať do kefy turbohubice  
S hubicou nezostávajte dlho na jednom mieste – mohli by ste tým koberec poškodiť 
Nevysávajte kamene alebo ine menšie tvrdé predmety – môže dôjsť k poškodeniu hubice alebo k „vystrelenie“ kamienku mimo hubicu
Neprechádzajte kefou po elektrických šnúrach a po použití vysávač okamžite vypnite.
Tieto typy rotačných hubíc sa uvádzajú do pochodu prietokom nasatého vzduchu cez turbínku v hubici. Čím vyšší výkon, tým vyššie otáčky turbokefy a naopak. Pokiaľ vlastníte vysávač s nízkym výkonom, môže sa stať, že pri položení rotujúcej hubice na koberec dôjde k jej zastaveniu. 

Nezabudnite, že pre dokonalú funkciu rotačnej kefy ju musíte pravidelne čistiť od namotaných vlasov, nití či chlpov. Namotané nečistoty znižujú otáčky a môžu rotačný pohyb kefy úplne zastaviť.

Prečítajte si: Ako vyčistiť rotačnú hubicu vysávača

Ako zistiť, či daná hubica sadne na môj vysávač?
Záleží na tom, ako a s akým priemerom je hubica pripojená k trubke od vysávača. Podľa výrobcov existuje viac druhov pripojenia hubice k trubke. Od špeciálnych priemerov trubiek s mechanickým zámkom, až po klasické trubky s kruhovým prierezom rôzneho priemeru spojené do sebe kónickym spôsobom. Presný popis nájdete v našom článku  Ako vybrať správnu trubku na vysávač

Prečítajte si:  Ako vybrať správnu trubku na vysávač

Pokiaľ ste si neistý svojím výberom, kľudne nás kontaktujte, radi Vám poradíme.